Lille Asumiseltsi tegus aasta   

Lille Asumiseltsil oli 2021 olude kiuste tegus aasta   

Lille Asumiselts MTÜ 2021 aasta kokkuvõte Kristiine lehte

Meie ühingule oli eelnev aasta vaatamata erilistele oludele üsna tegus. Pidime oma aasta alguses tehtud plaane küll ümber tegema ja muutma, aga tagasi vaadates võib julgelt öelda, et tehtud sai isegi rohkem kui kavas oli. Meie asumiseltsi eesmärk on koondada ja aktiveerida Lille asumi elanikke kohaliku miljööväärtusliku elukeskkonna säilitamiseks ja parendamiseks ning õnneks on meil selle saavutamiseks erinevaid võimalusi, mis eelmise aasta erakordsetesse oludesse sobisid ja mida loodetavasti ka teised Kristiine elanikud tulevikus saavad oma kogukondade ühendamisel ideedena kasutada. 2021 aastal kujunes asumiseltsile kõige vilkamaks perioodiks suvi.

Asumiseltsi esinaine Karin Sillamaa: “Meie traditsioonilistest sündmustest tooks eraldi välja aiakohvikute korraldamise, mida meie selts viis läbi juba neljandat korda. Kristiine Linnaosa Lille allaasumi aiad avanesid nii naabritele kui kaugemalt tulnutele ning maitsvate küpsetiste lõhn levis üle terve kvartali. Sellel aastal oli sündmus aga selle võrra erilisem, et pikalt nelja seina vahele sunnitud naabrid said jälle üle tüki aja kokku ning omavahel eluolusid arutada.”

Juhatuse liige Raoul Raidna: “Selleks, et inimesi veidi virgestada, kutsusime koos heade kohalike treeneritega ellu augusti keskel toimunud Tervise- ja Teraapiapäeva, mis osutus üsna edukaks ja tõotab kujuneda meie seltsi üheks uueks traditsiooniks. Avamine koos hommikujoogaga toimus Vaarika tn 1 hoovis, mis jätkus eeterlike õlide töötobade ning tervisele suunatud töötobadega (nii tervislik toitumine, tervislik toit ja toortoit). Samaks päevaks muutus aga Lille tn 5 aed lausa teraapiakeskuseks, kus oli võimalik eelregistreerumisel saada nii Hiina Tui Na, India Cham-Pi, Tai aroomi ja klassikalist või spordimassaaži, aga osaleda ka tervisekoolitustel. Tagasiside kogu üritusele oli väga positiivne.”

 Juhatuse liige Joonas Laks: “Meie asumi kõige pikemaks ja võib öelda ka tähtsaimaks traditsiooniks, sest sellest kõik viis aastat tagasi algas, on aga kindlasti kevadeti toimuv asumi päev, mis olude sunnil eelmisel aastal toimus küll alles sügise haku. Üheks päevaks võetakse ette Lille kaart ja tipitakse täis erinevaid sportlikke, meelelahutuslikke ja harivaid tegevus. Päev algab jalgpallivõistlustega Maasika ja Vaarika tänava ristmiku lähedal, mida viiakse läbi koostöös Flora FC-ga ja lõppeb rahvastepallivõistlusega Kasvu tänaval. Aga nende vahele mahuvad veel mesilased, keraamika, jooksu- ja sopsuvõistlused, vimpli- ja mosaiigi meisterdamised, muinsuskaitselised loengud, Jätsibuss ja hoovikohvikud. Tegu on tõelise laadaga, kuhu ka sel aastal kõiki huvilisi nii asumist kui mujalt hea meelega osalema ootame!” 

 Aasta lõpus sai asumiselts Päästeliidu liikmeks, mis tähendab senisest veelgi intensiivsemalt tuleohutuse alase teavitustöö tegemist meie asumis. “Meie missioon on Lille asum muuta Tallinna kõige tuleohutumaks linnajaoks ja viie aastaga teha nõustamised kõikidele meie asumi kodudele,” avaldab seltsi tuleohutuse ja vabatahtliku pääste valdkonna eestvedaja Raoul Raidna, kellel on selja taga ka pikk ja edukas karjäär päästeteenistujana. “On tore, et meie ühingu Päästeliidu liikmeks saamine ja uue komandohoone avamine said toimuma ühel ja samal aastal. Taristu edukaks teavitus-, aga meie praegustele ja tulevastele vabatahtlikele päästjatele ka reaalseks päästetööks, on loodud.”

 Juhatuse liige Ilona Juhansoo: “Lõppenud aastaga võime endid lugeda ka edukateks projektikirjutajateks kuna õnnestus mitmes kogukondadele suunatud programmis saada oma tegevustele tuge. Nii asumipäeva korraldamine kui ka meie suutlikkuse tõstmine on komisjonide poolt leitud vajalik olevat ning tõsi on see, et eesmärgistatud tegevuste õnnestumine kasvatab ambitsiooni ning ilmselt jätkame tulevikus oma eesmärkide täitmisele vahendite leidmist. Oleme juhatuses otsustanud, et aeg oleks koostada asumiseltsile arengukava järgmiseks viieks või kümneks aastaks, sest praeguseks oleme suutnud organisatsiooni sellisele tasemele viia, et saame endale  lubada ka pikemaajaliste eesmärkide seadmist. Sellega seoses pöördume peatselt ka linnaosavanema poole, et algatada koostööleppe koostamine järgmiseks neljaks aastaks.”

Jälgi meid ja vaata möödunud ürituste pilte Facebookis (https://www.facebook.com/lilleasum). 

Meie dokumendid (kaasa arvatud liitumisavaldus) on veel leitavad aadressil https://lilleasum.wordpress.com/, aga toome ka need üsna pea sellele lehele www.lilleasum.ee.

Lille Asumiselts MTÜ nimel tegusat ja rõõmsat uut aastat soovides,

Karin Sillamaa, Raoul Raidna, Ilona Juhansoo ja Joonas Laks