Tavapäraselt põnev aasta Lille asumis

 Mida tõi 2022 meie organisatsiooni ja inimeste jaoks?

 Aastat alustasime meid ümbritsevate seltsidega kohtudes. Mõtteid vahetasime Veskimetsa-Mustjõe seltsi; Uue-Maailma seltsi ja Kassisabaseltsiga ning tõdesime, et nii rõõmud kui murekohad on meil sarnased ja kohtumisi võiks veel teha. Ühine mure on, et asumiseltsidel ei ole püsivalt kasutada ruume, kus koguneda ja üritusi korraldada. Üks korralik asumimaja kuluks marjaks ära.

 Kevadel ühinesid kogukonna aktiivsed elanikud, et asumi haljasalasid riisuda ja prügi kokku korjata. Iga aastaga lisandub abikäsi juurde ja nii saab töö kiiremini tehtud. Eriti mõnusaks kujunes talgupäeva lõpetamine kenas aias lõkke ääres istudes, teed juues, pirukaid süües ja kogukonna teemadel vesteldes. Täname ka linnaosa, kes andis prügikotid ja organiseeris ca 20 koti äraveo.

 Kõige oodatum ja rahvarohkem sündmus on igal aastal asumipäev, mis toimus sel aastal 3. septembril. Lapsed olid varakult kohal, et kvartalijooksule registreeruda ootuses oma eelmise aasta aega parandada. Nii mõnedki pisi-põnnid said aga just sel päeval kirja oma esimese jooksuvõistlusel osalemise ja jäävad kindlasti järgmist aastat ootama. Põnevalt ja kasulikuga sisustasid päeva asumi vabatahtlikud päästjad koostöös Lilleküla Päästekomandoga. Toimus näidistulekahju kustutamine – lapsed said vooliku juhtimist õppida ja päästevormi riietuda, suitsu- ja vinguandureid testida. Traditsioonilise pinksiturniiri korraldasime seekord asumipäevaga samal ajal ja seetõttu oli ka sellel nii osavõtjaid kui pealtvaatajaid rohkem. Maasika ja Vaarika tänava haljasala sai sel korral ka veel kahe inventari võrra rikkamaks – Tuuliku Puit OÜ ja Flora FC ning meie asumi vabatahtlike abiga sai püstitatud kaks ilusat rohelist puidust jalgpalliväravat, mis küll talveks Lilleküla komando territooriumile viidud, aga kevadel jälle tagasi toodud saavad. Paljudes asumi aedades olid avatud kohvikud ja müügiletid. Selle suve aiakohvikute juures väärib eraldi märkimist tubli perenaine Reet Kibuvitsa tn.14 majast, kes kutsus suve jooksul oma aeda korra kuus kohvitama ja oma traditsioonilisi toite nautima. 

Asumis asuva Kullerkupu lasteaeda saime nii Mihklipäeva laada kui ka Päkapiku jõulukohviku  korraldamisele kaasa aidata nõu ja jõuga ning asumile KOP (kohaliku omaalgatuse projektide) -meetmega soetatud telgiga. Oleme rõõmsad, et meie kirjutatud toetusprojektid on saanud positiivse vastuse ja seeläbi saanud soetada ka termose, perkolaatori, ruupori ja lamineerija. Neid laenutame kogukonnale ka soovi korral välja. 

Palju häid mõtteid ja kavatsusi ootavad teostamist juba uuel aastal. Esimeste sündmuste hulgas on näiteks vanadest akendest valmistavate Infotahvlite töötuba. Nii saavad kogukonna liikmed  õppida taastama vanu aknaid ja lisaboonusena valmistada oma kätega infostendid asumisse.

Mainimist väärib ehk ka see ühingu seisukohast oluline detail, et 17. oktoobril toimunud üldkoosolekul otsustati, et asumiseltsi juhatuses jätkavad ka järgmisel kahel aastal Joonas Laks, Ilona Juhansoo ja Karin Sillamaa. Kes meiega ühendust soovivad saada, on teretulnud kirjutama e-mailil lilleasumiselts@gmail.com või helistama telefonil 53023735 (Karin). Liikmeks astumine käib kõige hõlpsamalt meie kodulehe www.lilleasum.ee kaudu.

Soovime kõigile rahulikku jõuluootust ja head aastat 2023!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *